تبلیغات
باحال ترین ها - جوانترین استاد دانشگاه جهان+++عکس
خندیدن در مقابل مشکلات بهترین راه مقایله با اوناست

جوانترین استاد دانشگاه جهان+++عکس

پنجشنبه 22 مهر 1389 10:33 ب.ظ

نویسنده : safa m
ارسال شده در: مطالب جالب و خواندنی ،
آلیا صبور (Alia Sabur) دختر ایرانی جوان تریناستاد دانشگاه در جهان میباشد،نام او در تاریخ ۱۹ فوریه ۲۰۰۸ رکوردهایجهانی گینس نوشته شد و پس از ۲۹۱ سال رکورد آقای کولین مک‌لورین(Colin Maclaurin) زاده فوریه ۱۶۹۸رکورددار پیشین را شکست…

او در تاریخ سوم اسفند ۱۳۶۷ خورشیدی برابر ۲۲ فوریه ۱۹۸۹، در شهر نیویورک زاده شد.

این دختر ایرانی تبار بطور تمام وقت در دانشگاه نیویورک تدریسمی‌کند و به عنوان یک نابغه نام خود را در ردیف جوان‌ تریناستاد دانشگاه های معتبر جهان در کتاب رکوردهای گینس ثبت نموده است .رکوردار قبلی جوان‌ترین پروفسور دانشگاه های جهان متعلق به یکفیزیکدان اسکاتلندی بنام کولین مک لورین(Colin Maclaurin) که شاگرد اسحاقنیوتن بود و در سال ۱۷۱۷ میلادی (۲۹۱ سال پیش) در سن ۱۹ سال و ۷ ماهگی اینرتبه علمی را کسب کرده بود .آلیا صبور”در هشت ماهگی خواندن را آغازکرد و از کلاس چهارم ابتدایی به کالج رفت تا در سطح کارشناسی ریاضیاتکاربردی بخواند .

وی در سن ۱۰ سالگی در دانشگاه استونی بروک ثبت نام کرد و در ۱۱ سالگیبا گرایش به موسیقی به عنوان عضو ارکستر سمفونی “راک لند” بهاجرای قره نی پرداخت . آلیا چهارده ساله بود که مدرک لیسانس خود را ازدانشگاه نیویورک گرفت و دانشجوی دوره کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه درکسل، نیویورک شد . او در ۱۸ سالگی مدرک دکترای خود را از دپارتمان تکنولوژیپیشرفته فوزیون در دانشگاه کانکوک سئول(Konkuk University) دریافت کرد وجوان ترین فردی بود که وارد دوره فلوشیپ پس از دکتری شد ، او نشانگرهایسلولی خاصی را بر اساس تکنولوژی نانولوله ها ابداع کرد که در تحقیقاتپزشکی کاربرد زیادی داردفقط سه روز مانده بود نوزده ساله شود که برای تدریس در دانشگاه کنکوک، سئول ، کره جنوبی پذیرفته شد . وی تا ماه قبل در دانشگاه دروس فیزیکدانشگاه کنکوک تدریس می‌کرد و در حال حاضر ، ریاضی و فیزیک را دردانشگاه جنوبی ایالت نیواورلند تدریس می‌کند . او یکی از دلایل ترکدانشگاه سئول را مشکل سخن گفتن به زبان کره‌ای بیان کرده است.

نظر یادت نرهدیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -